Nasza siedziba

Iłłakowiczówny 7/6 Poznań
Godziny otwarcia
Pn, Czw: 12:00-20:00
Śr: 08:00-20:00
Wt, Pt : 08:00-16:00

RehaCare – w trosce o Twoje zdrowie!

Terapia oferowana w gabinecie RehaCare jest w pełni dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Mimo, iż doznajemy tych samych urazów i przeciążeń każdy z nas reaguje na nie w nieco inny, charakterystyczny dla siebie sposób. Mamy inne możliwości regeneracyjne, inaczej reagujemy na ból i wysiłek. Dlatego też terapia powinna być oparta o dokładne badanie i ocenę stanu i możliwości pacjenta. Techniki stosowane podczas usprawniania powinny być optymalnie dostosowane do etapu gojenia się tkanek, poziomu dolegliwości i samopoczucia pacjenta. Takie założenie towarzyszy naszym terapeutą a indywidualne podejście sprawia, iż proces leczenia staje się efektywny i komfortowy !

Czym się zajmujemy ?

Fizjoterapia i rehabilitacja zajmuje się przywracaniem zdrowia i sprawności osób, które cierpią z powodu dysfunkcji narządu ruchu. Obejmuje to osoby, które doznały urazu lub przeciążenia mięśni, więzadeł, stawów. Nasze działania obejmują więc leczenie zachowawcze tych schorzeń jak również rehabilitację po operacjach ortopedycznych takich jak np. endoprotezoplastyka, artroskopia czy rekonstrukcja więzadeł. Pomagamy również pacjentom skarżącym się na bóle kręgosłupa oraz bóle napięciowe spowodowane stresem i niewłaściwymi nawykami. Zapewniamy kompleksową opiekę nad pacjentem we wszystkich fazach rehabilitacji, od urazu aż po uzyskanie pełnej sprawności. Zajmujemy się również oceną funkcjonalną i terapią dzieci od pierwszych miesięcy życia.

Program rehabilitacji dobierany jest zawsze indywidualnie do Twoich potrzeb i możliwości !

Jak leczymy ?

Fizjoterapia to metoda leczenia oparta o naturalne środki oddziaływania na organizm. Wykorzystuje reaktywności organizmu ludzkiego na bodźce występującej w środowisku między innymi takie jak ruch, ucisk czy temperatura. Według definicji Światowej Konfederacji Fizjoterapii (World Confederation for Physical Therapy – WCPT) “Fizjoterapia” to świadczenie usług wobec osób lub populacji, mające na celu rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie ich maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych. Usługi te mogą być świadczone tylko przez fizjoterapeutę, lub pod jego nadzorem. Celem fizjoterapii jest zapobieganie postępowi i nawrotom chorób, usuwanie ich skutków oraz przywracanie sprawności fizycznej i profilaktyka dolegliwości narządu ruchu. W Polsce zasady i sposób wykonywania tego zawodu reguluje Ustawa o Zawodzie Fizjoterapeuty - https://kif.info.pl/ustawa-o-zawodzie-fizjoterapeuty/

image-divider

Nasz zespół

mgr Magdalena Sikora

mgr Magdalena Sikora

terapeuta manualny , fizjoterapeuta ortopedyczny

Jestem fizjoterapeutką od 12 lat stale współpracującą z pacjentami w procesie przywracania ich sprawności. Moją pasją jest terapia manualna. Zajmuję się tłumaczeniem kursów i książek o tej tematyce. Obecnie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział cyklu szkoleń OMT.

Czytaj więcej
mgr Aneta Balcerzak

mgr Aneta Balcerzak

terapeuta manualny , fizjoterapeuta ortopedyczny

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. Obecnie współpracuję z młodymi zawodnikami tenisa ziemnego podczas ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejów tenisowych. Okazjonalnie udzielam także wsparcia sportowcom uprawiającym sztuki walki.

Czytaj więcej