Jak wygląda pierwsza wizyta?
Podczas pierwszej wizyty, zostanie przeprowadzony z Tobą szczegółowy wywiad dotyczący Twojego stanu zdrowia. Następnie za pomocą oglądania i odpowiednich ruchów ocenimy chorą okolicę i przeprowadzimy szereg testów aby stwierdzić jaki rodzaj terapii będzie dla Ciebie najbardziej efektywny i bezpieczny. Określimy na jakim poziomie sprawności jesteś w dniu wizyty (jaki masz zakres ruchu, na jakim poziomie jest Twój ból, jakie obwody i siłę mają Twoje mięśnie itp.) Robimy to po to, abyśmy mogli śledzić postępy Twojej terapii i za jakiś czas porównać te parametry. Następnie razem ustalimy jaki jest główny cel terapii i będziemy do niego dążyć. To TY wyznaczasz rzeczy, na których będziemy się skupiać w terapii (np. najbardziej przeszkadza Ci ból i ograniczenie ruchu barku gdy próbujesz się uczesać – a więc na początku terapii będziemy przywracać możliwość wykonania tego właśnie ruchu). Dokładnie wytłumaczymy Ci jak będzie wyglądało Twoje leczenie i dlaczego w ten sposób. Na koniec dostaniesz pierwsze zalecenia do wykonywania w domu. Gdy spotkamy się następnym razem od razu zaczynamy bezpieczną, indywidualnie dobraną i nakierowaną na efekt terapię !
Jak przygotować się do pierwszej wizyty?
Zabierz ze sobą całą dokumentacje medyczną, dotycząca Twojego schorzenia. Ubierz się wygodnie, tak abyś łatwo mógł się rozebrać lub tak by zapewnić dostęp do części ciała objętej schorzeniem – jeśli chcesz możesz skorzystać z szatni i przebrać się. Na ćwiczenia zabierz obuwie i strój sportowy. Zabierz ze sobą pozytywne nastawienie – razem na pewno uda nam się przywrócić Cię do zdrowia !
Jak przygotować się do zabiegu kinesiology tapingu?
W dzień aplikacji nie stosuj żadnych kremów i balsamów w okolicy, na którą ma być naklejony plaster. Usuń owłosienie z okolicy, na którą ma być naklejony plaster.
Jak dbać o plastry?
Nie używaj żeli pod prysznic i mydła w okolicy gdzie naklejony jest plaster. Nie trzyj plastra w celu jego osuszenia – przykładaj ręcznik delikatnie miejsce przy miejscu Uważaj podczas zakładania/ zdejmowania odzieży
Jak usunąć plaster?
Dobrze namydl plaster podczas mycia. Delikatnie oddzielając skórę od plastra (a nie plaster od skóry) ściągnij plaster. Pozostałości kleju możesz usunąć za pomocą tłustego kremu lub oliwki.