Nasza siedziba

Iłłakowiczówny 7/6 Poznań
Godziny otwarcia
Pn, Czw: 12:00-20:00
Śr: 08:00-20:00
Wt, Pt : 08:00-16:00

Suche igłowanie jest bardzo skutecznym leczeniem, które wykorzystuje bardzo cienkie igły bez jakichkolwiek substancji farmakologicznych (jedynie suche igły), aby osiągnąć swój cel. Suche igłowanie jest stosowane w leczeniu bólu oraz dysfunkcji spowodowanych problemami mięśniowymi, problemami zatok, bólami głowy, a także w celu leczenia niektórych problemów nerwowych. Procedura ta nie jest tożsama z akupunkturą. Akupunktura jest częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, natomiast suche igłowanie jest techniką medycyny zachodniej, która wymaga diagnozy medycznej.

Dysponujemy jasnym zrozumieniem naukowych podstaw działania suchego igłowania i nie niesie ono ze sobą spirytualistycznego „bagażu”, jaki może mieć akupunktura. Suche igłowanie działa poprzez zmianę sposobu odczuwania bólu przez ciało (efekt neurologiczny) oraz pomaga organizmowi pozbyć się uporczywego skurczu mięśni związanego z istnieniem punktów spustowych (efekt mięśniowo-powięziowy). Suchemu igłowaniu towarzyszą dodatkowe zmiany w przewodnictwie elektrycznym i chemicznym, które wspomagają proces gojenia. Jest istotne, aby stosowanie igieł postrzegać jako jeden z elementów ogólnego procesu leczenia rehabilitacyjnego.

Suche igłowanie nie jest cudownym panaceum, lecz stanowi normalną część fizjoterapii. Dla optymalnego powrotu do zdrowia kluczową kwestią jest wykonywanie ćwiczeń i stosowanie się do zaleceń terapeuty w połączeniu z igłowaniem.