Nasza siedziba
Iłłakowiczówny 7/6 Poznań
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 08:00-20:00

Nazywam się Tatiana Reder i jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Studia ukończyłam w 2016 roku i chcąc poszerzyć swój warsztat terapeutyczny zaczęłam brać udział w dodatkowych szkoleniach podyplomowych. Na jednym z nich miałam szczęście bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie niesie ze sobą osteopatia, która jest holistycznym i w mojej opinii wyjątkowym podejściem do manualnej pracy z pacjentem.

Zakłada ona, że organizm posiada szczególne zdolności do samoleczenia, a terapeuta może je kompleksowo wspierać i stymulować zachodzące procesy naprawcze.

Terapia manualna prowadzona zgodnie z filozofią osteopatyczną opiera się na całościowym oglądzie pacjenta z uwzględnieniem stanu jego środowiska wewnętrznego oraz wpływu środowiska zewnętrznego, w którym pacjent funkcjonuje. Daje możliwości redukowania bądź eliminowania bólu, zaburzeń ruchomości i napięcia tkanek, a w efekcie poprawę samopoczucia i ogólnego dobrostanu.

Zafascynowana tak szerokim spojrzeniem na zdrowie, postanowiłam rozwijać swoje umiejętności w tym kierunku.

Aktualnie jestem studentką ostatniego roku czteroletnich studiów medycyny osteopatycznej na poznańskiej Akademii Osteopatii, gdzie pod okiem wysoko wykwalifikowanej, międzynarodowej kadry wykładowców, systematycznie poszerzam swoją wiedzę m. in. z zakresu anatomii i fizjologii człowieka oraz istniejących współzależności pomiędzy strukturami i systemami ludzkiego organizmu.

W trakcie kształcenia zdobyłam umiejętności pracy osteopatycznej z kręgosłupem, miednicą i kością krzyżową, klatką piersiową, czy stawami obwodowymi, rozbudowałam swój warsztat pracy z układem mięśniowo- powięziowym, przeszłam także kilkustopniowe szkolenia z anatomii palpacyjnej, terapii wisceralnej oraz czaszkowo- krzyżowej. Odkryłam, że osteopatia nie jest jedynie zbiorem technik terapeutycznych, ale przede wszystkim sposobem myślenia. Znalazłam w niej pasję i niekończące się możliwości rozwoju. Upewniłam się, że właśnie w tym duchu chcę kontynuować swoją drogę zawodową.